تعمیرات کرکره برقی پارکینگی به چه صورت انجام میگردد؟ 

تعمیرات کرکره برقی پارکینگی به چه صورت انجام میگردد؟

تعمیرات کرکره برقی پارکینگی به چه صورت انجام میگردد؟

تعمیرات کرکره برقی پارکینگی به چه صورت انجام میگردد؟

یکی از راهکارهایی که می توان از تعمیر کرکره برقی و هزینه های آن جلوگیری کند این است که در زمان های لازم نگهداری و سرویس های لازم صورت گیرد. در فصولی که رفت و آمد زیادتر است، با توجه بیشتر به کرکره های برقی می توان از خرابی زودرس آن ممانعت به عمل آورد.

سرد شدن هوا می تواند خود عاملی برای عملکرد سخت موتور کرکره برقی و یا جک و فنر کرکره برقی باشد که باعث می شود این کرکره اتوماتیک نتوانند با سرعت مناسب حرکت کنند. این موضوع در فصول گرم کمتر دیده می شود.

برای تعمیرات کرکره برقی پارکینگی نیاز است که کارهایی انجام شود که می توان به آن ها به شرح ذیل اشاره نمود :

الف – روغن کاری کردن کرکره برقی :

این یکی از ساده ترین کارها و شاید بتوان گفت مهم ترین کاری است که در نگهداری و تعمیرکرکره برقی پارکینگ بایستی انجام شود. اسپری روغن روی قطعه های متحرک می تواند در بهبود عملکرد آن ها موثر باشد. این نکته را مد نظر داشته باشید که تمامی قطعات به یک اندازه نیاز به روغن ندارند اما این کار باعث می شود که آب و رطوبت در این قطعات جمع نشده و کارکرد خوبی را ایجاد نماید.

ب – گریس مناسب کرکره برقی :

یکی دیگر از کارهایی که می توان انجام داد این است که برای روان کار کردن قطعات از گریس های با کیفیت استفاده کنید. این کار می تواند طول عمر قطعات را بالاتر برده و در روان کار کردن آن ها تاثیر مناسبی داشته باشد.

ج – تراز نمودن کرکره برقی :

در صورتی که درب کرکره برقی پارکینگ، تراز نباشد بر روی درب فشار مضاعفی ایجاد می شود که باعث می شود هنگام باز شدن درب نتواند وزن را به صورت یکنواخت روی جک و فنر های کرکره برقی قسمت نماید. این مساله در صورتی که مداومت داشته باشد، باعث به خرابی جدی درب کرکره برقی شده و نیاز به تعمیرات جدی پیدا خواهد کرد. تنها کافیست درب را تراز کرده و بدین ترتیب وزن مناسب را به همراه فشاری تنظیم شده بر روی درب اعمال نماید تا به سادگی باز و بسته شده و بر طول عمر قطعات افزوده شود.

اگر می خواهید بدانید که کرکره برقی تراز است ، باید درب را به صورت کامل ببندید. اگر به اپراتور متصل است ، آن را کشیده و بندی که به اهرم متصل است را رها کنید. هنگامی که درب تا نیمه بالا برده شود ، اگر در همان حالت باقی ماند و با سرعت به سمت پایین بازنگشت می توان گفت که کرکره برقی در حالتی خوب و متعادلی قرار دارد.

 

تعمیرات کرکره برقی پارکینگی

 

در صورتی که کرکره برقی تراز نیست، خود دست به کار نشوید. این یک کار تخصصی است و نیاز است که ایمنی های لازم در این خصوص رعایت شود زیرا کرکره های برقی دارای وزن زیادی هستند و در صورتی که بدون تخصص و تجربه دست به این کار بزنید به مشکل خواهید خورد.

این نکته را نیز خوب است بیان کنیم که در صورتی که کرکره برقی به خوبی تراز نشده باشد در زمان های قطع شدن برق، که نیاز است بصورت دستی باز شود این کار به سختی صورت می گیرد و به حتم دچار مشکل خواهید شد در صورتی که کرکره برقی پارکینگ در حالت تراز، به خوبی و با تعادل کامل و صرف کمترین انرژی باز یا بسته می شود.

نصب و تعمیر کرکره برقی بر روی انواع درب می تواند با امنیت، حفاظت، سهولت و آسایش در زندگی افراد همراه گردد. از این رو کرکره برقی با حجم گسترده ای از استقبال عموم مردم مواجه شده است و بسیاری از افراد نصب این وسیله را در مکان ها و فضا های مختلفی از جمله مغازه، فروشگاه، درب ورودی پارکینگ و … اجرا نموده اند. امروزه برای زیبا و مدرن جلوه دادن فضا های مختلف در ساختمان از کرکره برقی استفاده می کنند اما این وسیله علاوه بر جنبه زیبایی دارای ضریب امنیتی بالا نیز می باشد.

تعمیر کرکره برقی

از قابلیت نصب و تعمیر کرکره برقی تنظیم اهرم و الکترونیک آن می باشد که می توان آن ها را به گونه ای تنظیم نمود که کاربر به دلخواه آن ها را در زمان های مشخص باز و بسته نماید و از مزیت کنترل از راه دور آن نهایت استفاده را ببرد.

عمر بالای درب ها

ضد زنگ و ضد ضربه بودن

کاهش آلودگی صوتی

عدم اشغال فضای زیاد

قابلیت شستشو

تنوع در رنگ و مدل

از دیگر قابلیت اجرای کرکره برقی بر روی انواع درب می باشد که مجموع این عوامل سبب محبوبیت این وسیله برقی در بین مردم شده است. کرکره برقی از چهار قسمت اصلی بنام ریل، شفت، موتور و تیغه تشکیل شده است. که همگی این قطعات در کنار هم سبب بالا رفتن عملکرد این وسیله شده اند.

 

تعمیرات کرکره برقی

 

کرکره های برقی بر حسب نوع ساختار، مدل، رنگ، جنس و … دارای نوع های مختلفی همانند موارد زیر می باشد:

کرکره سکشنال :

یکی از مدرن و به روز ترین نوع کرکره برقی موجود در بازار است که بر حسب نوع ساختاری که دارد فضای بسیار محدودی را اشغال می کند. و در واقع این نوع از کرکره بسیار مناسب برای فضا هایی است که از نظر ارتفاع و فضای پارکینگی دارای محدودیت هستند. نصب و تعمیر کرکره برقی سکشنال به علت استهلاک پایین، سرعت بالا، تردد نا محدود، تنوع رنگ پنل ها، کارکرد آسان و … بسیارمورد توجه علاقه مندان این نوع از درب ها قرار گرفته اند.

کرکره برقی پنجره :

گزینه ای ایده آل برای ویلا ها و ساختمان های لوکس به حساب می آید. و به علت نوع جنس به کار گرفته شده در آن عایقی مناسب برای صدا، حرارت و گرد و غبار است.

کرکره برقی شفاف :

از دیگر انواع کرکره برقی به حساب می آید که در رنگ و مدل های گوناگونی ساخته می شوند از خصوصیات بارز این کرکره در کنار جلوه زیبا، ضد گلوله و ضد ضربه بودن آن می باشد. این وسیله از جنسی مقاوم بنام پلی کربنات ساخته شده است.

کرکره برقی آلومینیوم :

در ساخت این کرکره از تیغه های ۶، ۸، ۱۰، ۱۲ و ۱۴ سانتی متری استفاده می شود. از مزیت نصب و تعمیر کرکره برقی آلومینومی مقاومت در برابر ضربات و قدرت تحمل بالای حرارت و تنوع در رنگ بندی آن می باشد.

تعمیر تیغه کرکره برقی

از دیگر کرکره های موجود در بازار می توان اشاره ای به مدل های پلی کربنات، فولادی، گالوانیزه فوم دار و پارگینگی نمود. در میان کرکره برقی های مذکور نوع آلومینیومی آن با تیغه ۸ سانتی متری رایج ترین و پر کاربرد ترین در میان مردم می باشد. نصب و تعمیر کرکره برقی در مدل های متنوع، متفاوت است به همین دلیل اجرای آن باید نزد افراد متخصص و ماهر صورت گیرد تا بتواند به خوبی عملکرد خود را برای باز و بسته نمودن درب به نمایش بگذارد.

آموزش تعمیر کرکره برقی

نصب و تعمیر کرکره برقی یکی از بهترین راه ها برای کاهش هزینه و جلوگیری از خرابی های مجدد آن می باشد. اما این امر کاملا تخصصی است و این کار باید نزد افراد ماهر صورت گیرد. با این حال کاربرانی که کرکره برقی را بر روی درب خود نصب می کنند باید آشنایی اجمالی نیز بر روی آن داشته باشند تا بتوانند با تعمیر به موقع از خرابی بیشتر آن جلوگیری نمایند. این آموزش تعمیرات و نگهداری می تواند در برگیرنده مواردی همانند روغن کاری، تراز کردن و … باشد.

خدمات تعمیرات و نصب کرکره برقی درب اتوماتیک پارکینگ

قطعا افرادی که از کرکره برقی استفاده می کنند با مشکلات مربوط به آن هم مواجه می شوند که باید تعمیراتی بر روی این قبیل از وسیله ها نیز صورت گیرد. اگر مشکل جزیی باشد کاربران می توانند به راحتی از پس آن برآیند و آن را رفع کنند اما در صورت بروز مشکلات بزرگ همانند ایراد در موتور نیاز است که با افراد متخصص و با تجربه در این زمینه مشورت صورت گیرد و در صورت عدم توجه به آن ممکن است مشکلات جدی تری را به دنبال داشته باشد. بدین ترتیب نصب و تعمیر کرکره برقی از جمله مواردی حساس است که نیاز به تخصص، مهارت و دانش بالایی دارد و از این رو باید از افراد متخصص در زمینه های اجرا و تعمیر کرکره برقی استفاده نمود.