نکات مربوط به تعمیر و نگهداری پنجره UPVC 

نکات مربوط به تعمیر و نگهداری پنجره UPVC

نکات مربوط به تعمیر و نگهداری پنجره UPVC

نکات مربوط به تعمیر و نگهداری پنجره UPVC

آسیب رساندن به پنجره UPVC اصلاً سخت نیست! انداختن اتفاقی چیزی روی پنجره یا تکیه دادن نردبان به آن یکی از مهمترین دلایل آن است. وقتی این اتفاق می افتد ، بیشتر افراد بهترین راه حل را برای تعویض قاب پنجره در نظر می گیرند نه اینکه خودشان تعمیر آن را انجام دهند. واقعیت این است که تعمیر پنجره UPVC بسیار آسانتر از آن است که به نظر می رسد.

مزایای پنجره UPVC

پلی وینیل کلراید بدون پلاستیک یا uPVC به گزینه ای بسیار محبوب در بین شرکت های نصب پنجره دو جداره تبدیل شده است زیرا در مقایسه با سایر گزینه ها مانند آلومینیوم ، چوب و چوب های سخت ، مزایای زیادی به همراه دارد.

نگهداری: پنجره UPVC ماندگار بوده و نگهداری آنها آسان است.
 
ماندگاری: در مقایسه با سایر مواد قاب پنجره ، مواد UPVC به راحتی تخریب نمی شوند.

جذاب: پنجره های جدید مورد توجه خریداران قرار می گیرند و حتی ممکن است ارزش خانه شما را افزایش دهند.

کم هزینه: در مقایسه با سایر انواع قاب پنجره مانند چوب ، uPVC گزینه ارزانتری است.

امنیت: پنجره های UPVC به دلیل سختی مواد به کار رفته بسیار ایمن هستند و آنها را به دومین گزینه بعد از پنجره های آلومینیومی تبدیل می کند.

عایق بندی: وقتی صحبت از عایق بندی می شود ، پنجره های UPVC به دلیل توانایی نگه داشتن گرما و بیرون آمدن صدا ، بهترین گزینه موجود محسوب می شوند.

سازگار با محیط زیست: از آنجا که پنجره های UPVC از مواد قابل بازیافت ساخته شده اند ، محیط زیست نیز سازگار هستند.
تعمیر پنجره UPVC مقرون به صرفه است ، بسیار آسان است و با هزینه قابل توجهی کمتر نیز قابل انجام است.
تعویض پنجره UPVC زمان بیشتری می برد و هزینه آن به طور قابل توجهی بیشتر است.
تعویض پنجره دشوارتر است و نیاز به دانش فنی دارد.
نکات مربوط به تعمیر و نگهداری پنجره UPVC
رفع دسته
راه حل

اگر فقط یک طرف پنجره گیر کرده باشد ، می توان با تعویض دسته به راحتی آن را حل کرد.

دستورالعمل ها

مرحله 1: از یک میله تخت ، مانند چاقوی پالت ، برای بلند کردن دسته با قرار دادن آن در بین شکاف قاب و پنجره استفاده کنید. تعمیر پنجره upvc
مرحله 2: بعد ، کمی فشار به قسمت بالا وارد کنید و سعی کنید آن را باز کنید. اگر این کار نکرد ، آن را از جنبه مخالف امتحان کنید.

مرحله 3: متناوباً ، شیشه را با استفاده از ابزاری برای برداشتن مهره ای که قاب شیشه را نگه داشته است ، از قاب جدا کنید.

مرحله چهارم: بسته هایی را در انتهای دیگر شیشه مشاهده خواهید کرد ، آنها را بیرون آورده و کمی به سمت بالا و پایین متمایل کنید ، زیرا ممکن است از نقطه قفل آزاد شود.

لولاهای تمیز

Easy Clean Hinges گزینه های بسیار خوبی هستند زیرا باعث تمیز کردن قسمت خارجی پنجره از داخل می شوند. شما به راحتی می توانید شیشه را پس از باز شدن پنجره تا 90 درجه به سمت وسط قاب بکشید. یکی دیگر از گزینه های عالی برای تمیز کردن آسان ، پنجره شیب و چرخش است. کج شدن پنجره از پایین به سمت داخل باعث می شود که قسمت بیرونی پنجره از داخل تمیز شود.

لولاها را به طور منظم روغن کاری کنید
بسیار مهم است که هر قسمت متحرک در و پنجره را به خوبی روغن کاری کنید. عملکرد پنجره های uPVC شما به میزان نگهداری قطعات فلزی بدون پوشش آن بستگی دارد. WD-40 مناسب این موارد است. حتی اگر درها و پنجره های مدرن به ندرت دچار لولاهای زنگ زده می شوند ، WD-40 در صورت از بین رفتن زنگ زدگی بسیار عالی عمل می کند.
توصیه می شود که دو بار در سال قاب پنجره های UPVC خود را تمیز کنید. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید ، کمتر و سخت تر می شود. ابتدا با باز کردن پنجره ها و استفاده از یک برس رنگی قدیمی برای پاک کردن آلودگی ها ، تار عنکبوت و گرد و غبار شروع کنید. سپس آنها را کاملاً با کمک شلنگ روی جارو برقی بردارید.

 

پنجره دوجداره upvc

 

قاب های پنجره UPVC را با یک پارچه نرم و نرم که در مخلوط آب گرم و صابون مایع آغشته شده است ، پاک کنید. به گوشه هایی که قاب بیرونی پنجره را در آن نگه می دارد بیشتر توجه کنید.

برای جلوگیری از ایجاد لکه های رنگ روی پنجره پلاستیکی ، حتما از پارچه رنگی استفاده نکنید. همچنین سعی کنید از هیچ کرم خشن ، اسفنج ، پارچه ساینده یا پاک کننده های شیمیایی استفاده نکنید.

برای لکه های لجباز ، از یک پاک کننده خوب حلال PVC استفاده کنید. این محصول در هر فروشگاه سخت افزار محلی در اطراف شما موجود است اما هنگام استفاده از آن اطمینان حاصل کنید که از اعمال آن بر روی مهر و موم سیلیکون جلوگیری می کنید تا شروع به بلند شدن نکنند.

تمیز کردن شیشه

قبل از شروع فرایند تمیز کردن پنجره های UPVC ، سعی کنید آلودگی های اضافی شیشه را با یک پارچه مرطوب از بین ببرید و آن را در زیر تابش مستقیم آفتاب تمیز نکنید تا از خط پایان جلوگیری کند. برای شما ایده آل است که هر سال حداقل چهار تا هشت بار پنجره خود را تمیز کنید.

اگر نمی خواهید از محصولات تمیز کننده استفاده کنید ، می توانید لباس الکترونیکی را انتخاب کنید - یک بسته لباس الکترونیکی حاوی دو پارچه است که با یکی تمیز می کنید و با لباس دیگر خشک می کنید تا جلای خوبی ببخشد (برای شیشه)
اگر احساس می کنید شیشه پاک کن بهتر به شما خدمات می دهد ، دستگاهی را که لک نمی زند تهیه کنید و مستقیماً روی لیوان استفاده کنید.
از پارچه ای استفاده کنید که کیفیت خوبی داشته باشد و پنجره را با الیاف پر نمی کند تا تمیز کننده به همه لبه ها برسد.
پس از آن ، با یک پارچه میکروفیبر خشک و تمیز درخشش کاملی به لیوان بدهید. شما می توانید متر 

پاک کننده های شیشه ake در خانه نیز وجود دارد اما اطمینان حاصل کنید که دستگاه پاک کننده شیشه نیست که می تواند روی uPVC تأثیر بگذارد

نکات بیشتر:

اطمینان حاصل کنید که پنجره های UPVS به درستی نگهداری می شوند تا از تعمیرات غیرضروری پنجره جلوگیری کنید.
سالانه قطعات متحرک خارجی را تمیز و روغن بزنید.
در صورت انسداد ، هرگونه انسداد را از سوراخ های تخلیه بررسی و برطرف کنید.
در صورت لزوم چندین قسمت مانند دستگیره ، قفل و لولا ، شیشه پنجره 0r را تعویض کنید.
تمیز کردن منظم پنجره با آب و صابون نیز می تواند به کاهش نیاز به تعمیر کمک کند.
برای از بین بردن لکه های سخت از سفید کننده رقیق استفاده کنید.
آیا انجام DIY امکان پذیر است یا آیا برای استخدام مterسسات حرفه ای نیاز به یک DI دارم؟
اگر فکر می کنید تعمیر پنجره upvc فراتر از توانایی شماست ، برای تعمیر آن باید یک نصب کننده پنجره استخدام کنید. گرچه ممکن است هزینه ای بیش از ترمیم DIY داشته باشد ، اما در طولانی مدت می تواند مقرون به صرفه باشد زیرا آنها مهارت و تجربه لازم برای انجام کار را دارند و امیدوارم که مدت طولانی طول بکشد.

برای یافتن یک مناسب ، اولین محل تماس شما باید خانواده و دوستان باشد. ببینید آیا هر یک از آنها توصیه خوبی دارند ، زیرا دهان به دهان یکی از بهترین راه ها برای یافتن یک تاجر عالی و قابل اعتماد است. در غیر این صورت ، از وب سایت ما برای یافتن یک پنجره ساز محلی در منطقه خود درخواست قیمت کنید. اگر خسارت زیاد باشد و شامل کارهای زیادی برای تعمیر (و در نتیجه هزینه) باشد ، ممکن است ارزش داشته باشد که لیستی از منابع را برای بررسی اعتبارات نصب کنندگان پنجره خود بخواهید.